Specyfika kredytu refinansowego

Wielu z nas zastanawia się, co uczynić w sytuacji, gdy nasz kredyt hipoteczny jest dla nas zbyt uciążliwy? Czasem bowiem zdarza się, że nasz kredyt hipoteczny jest zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu domowego. Czy jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest utrata nieruchomości, na której ustanowiliśmy hipotekę? Okazuje się, że nie. Możemy bowiem skorzystać z opcji refinansowania naszego kredytu hipotecznego, a dzięki temu sprawić, że kredyt ten będzie dla nas łatwiejszy w spłacie. Na czym jednak takie refinansowanie polega?
Sprawa jest tu dość prosta, gdyż skutki refinansowania są bardzo podobne do konsolidacji kredytów konsumpcyjnych. Istotą bowiem refinansowania jest obniżenie dotychczasowej raty naszego kredytu hipotecznego. Podobnie jest również w przypadku konsolidacji, która również zakłada obniżenie raty dotychczasowego kredytu. Istota jednak czynności przy refinansowaniu jest zupełnie inna, niż przy konsolidacji.
Refinansowanie kredytu hipotecznego polega na tym, że nasz dotychczasowy kredyt hipoteczny zostaje przeniesiony do innego banku. Dotychczasowy zatem bank, który nas kredytował przestaje to czynić, a nasz kredyt przejmuje inny bank. Ten drugi bank spłaca niejako nasz dotychczasowy kredyt, a pieniądze przeznaczone na ten cel rozkłada nam na nowe raty, które są zazwyczaj niższe, niż nasze dotychczasowe raty. Dzięki temu okres naszego kredytowania wydłuża się, co pozwala na obniżenie rat kredytowych. Jest to dla nas korzyść, gdyż te nowe raty jesteśmy w stanie spłacać na bieżąco.

Comments are closed.

 • Specyfika kredytu w ramach programu Rodzina na swoim

  Cechy, które charakteryzują kredyt z dopłatą rządową sprawiają, że staje się on swoistym rodzajem kredytu wśród innych produktów bankowych. Wśród specyficznych cech takiego kredytu na pierwszym miejscu wskazać należy, że kredyt ten nie może być udzielany w walucie obcej. Może on być zatem udzielany jedynie w PLN. Dopłaty do kredytu nie są nieskończone, trwają one …Read More »
 • Rodzaje depozytów bankowych

  Każdy bank charakteryzuje się tym, iż w swojej ofercie, obok kredytów posiada również szereg depozytów. Im więcej różnego rodzaju ofert depozytowych, tym oferta banków jest znacznie korzystniejsza dla ich klientów. Nie powinien nas zatem dziwić fakt, że banki starają się prezentować swym klientom zróżnicowaną ofertę depozytową. Dzięki zatem temu pędowi ofertowemu banków klienci mają wybór …Read More »
 • Działalność giełd wymiany walut

  Zapewne nie wszystkie osoby dokonujące wymiany walut wiedzą o tym, czym jest giełda wymiany walut. Trzeba przyznać, że jeżeli klient dokonuje wymiany niewielkiej ilości obcej waluty i jest to waluta łatwo dostępna, to nie musi on korzystać z giełdy wymiany walut. Wystarczy bowiem, żeby udał się do najbliższego dla siebie kantora i wymienił posiadaną przez …Read More »
 • W jaki sposób uniknać podatku Belki

  Każdy z nas wie, że w Polsce nie ma niemalże nic opodatkowanego. Każde dochody ludności są opodatkowane. Każdy zysk przedsiębiorstwa jest również opodatkowany. Nic zatem dziwnego, że zyski, które przynoszą lokaty bankowe są również oprocentowane. Odsetki bowiem od wkładów, zgromadzonych na lokatach terminowych stanowią swoisty zysk dla posiadacza lokaty terminowej, zatem nieuchronnie należy zapłacić od …Read More »