Specyfika kredytu w ramach programu Rodzina na swoim

Cechy, które charakteryzują kredyt z dopłatą rządową sprawiają, że staje się on swoistym rodzajem kredytu wśród innych produktów bankowych. Wśród specyficznych cech takiego kredytu na pierwszym miejscu wskazać należy, że kredyt ten nie może być udzielany w walucie obcej. Może on być zatem udzielany jedynie w PLN.
Dopłaty do kredytu nie są nieskończone, trwają one bowiem jedynie 8 lat i dotyczą tylko lokali mieszkalnych bądź domów na terytorium RP. Ponadto kwota dopłaty wynosi maksymalnie 50% kwoty odsetek.
Preferencyjny kredyt mieszkaniowy oraz preferencyjny kredyt na dom może zostać zawieszony w spłacie. Karencja jednak nie może przekroczyć 6 miesięcy. Dodatkowo kredyt z dopłatą rządową może być przeznaczony tylko na zakup lub budowę lokalu mieszkalnego bądź domu jednorodzinnego, ale powierzchnie tych budynków nie mogą przekroczyć wielkości: 75 m2 dla mieszkania oraz 120 m2 dla domu jednorodzinnego.
I jeszcze jedna istotna cecha tego kredytu, to fakt, że kredytu takiego nie można zaciągnąć w pierwszym lepszym banku. Jedynie te banki, które mają podpisana umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK). Sam BGK nie udziela kredytów z dopłatą, a czynią to banki komercyjne oraz Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe.

Comments are closed.

  • Specyfika kredytu refinansowego

    Wielu z nas zastanawia się, co uczynić w sytuacji, gdy nasz kredyt hipoteczny jest dla nas zbyt uciążliwy? Czasem bowiem zdarza się, że nasz kredyt hipoteczny jest zbyt dużym obciążeniem dla naszego budżetu domowego. Czy jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest utrata nieruchomości, na której ustanowiliśmy hipotekę? Okazuje się, że nie. Możemy bowiem skorzystać z …Read More »
  • Kredyty jako źródło finansowania przedsiębiorstw …

  • Średni kurs franka na świecie

    Średni kurs franka na świecie nieustająco się zmienia. W danym momencie jest wysoki, za chwilę już jego cena spada. Trudno jest przewidzieć, kiedy zmieni się kurs i na jakim poziomie się zatrzyma.Read More »
  • Zasady wynajmu lawet z poznania

    Niektóre osoby zaskoczone są tym, że mogą korzystać z usług wypożyczalni lawet z poznania. Wydaje im się bowiem, że lawety mogą być wykorzystywane jedynie przez pomoc drogową. Jednak pracownicy dużych firm przewozowych czy właściciele tirów decydują się czasami na wynajem lawet z poznania. Mogą one również być kupowane, jeżeli właściciele samochodów przypuszczają, że będą chcieli …Read More »