Warunki jakie trzeba spełnić by banki udostepniły nam konto z DSD

Obecnie banki od dłuższego czasu oferują nam konta bieżące z tak zwanym dozwolonym saldem debetowym. W praktyce polega to na tym, że na naszym koncie możemy wytworzyć dopuszczalne saldo ujemne, za które bank nie pobierze od nas odsetek. Warunkiem braku zaś odsetek jest fakt spłacenia debetu w określonym czasie. Jeśli zatem spełnimy ten warunek, to będziemy mogli korzystać ze swoistego kredytu bankowego, który nie będzie oprocentowany. Aby jednak móc posiadać konto z DSD trzeba spełnić określone warunki. Jakie to są warunki?
Bank, gdy udostępnia nam konto bieżące z dozwolonym saldem debetowym chce byśmy spełnili określone przez niego warunki. Skupiają się one wokół dwóch elementów. Pierwszym z nich jest czas posiadania konta. Rzadko bowiem kiedy banki umożliwiają DSD dla kont, które zostały założone chwilę temu. Wymagany jest bowiem określony czas posiadania konta. Zazwyczaj czas ten powinien wynosić trzy miesiące. Jeśli bowiem bank zobaczy, że konto jest aktywne od tego czasu, to może być przekonany, że będzie ono aktywne również dłużej.
Drugim warunkiem otwarcia klientowi przez bank DSD do konta jest fakt stałych wpływów na konto. Jest to najistotniejszy warunek, gdyż to on właśnie daje bankom gwarancję tego, że saldo debetowe będzie na bieżąco spłacane każdego miesiąca. Wpływy te pozwalają również bankom ustalić limit DSD dla konkretnego konta. Na podstawie bowiem wysokości wpływów banki ustalają ten limit.

Comments are closed.

 • Specyfika kredytu hipotecznego część 2

  Któż z nas może sobie obecnie pozwolić na zakup mieszkania czy domu za gotówkę? Niewielu Polaków stać na taki jednorazowy wydatek. Czy to oznacza, że możemy zapomnieć o własnym domu czy mieszkaniu? Okazuje się, że jednak nie. Instytucje finansowe oferują nam od wielu już lat korzystne kredyty na mieszkanie czy kredyt na dom. Czym jednak …Read More »
 • W jaki sposób uniknać podatku Belki

  Każdy z nas wie, że w Polsce nie ma niemalże nic opodatkowanego. Każde dochody ludności są opodatkowane. Każdy zysk przedsiębiorstwa jest również opodatkowany. Nic zatem dziwnego, że zyski, które przynoszą lokaty bankowe są również oprocentowane. Odsetki bowiem od wkładów, zgromadzonych na lokatach terminowych stanowią swoisty zysk dla posiadacza lokaty terminowej, zatem nieuchronnie należy zapłacić od …Read More »
 • W co inwestować

  Bardzo wiele osób jest przeciwnych lokowaniu pieniędzy w banku, czy to w sposób dynamiczny czy stały. Wiadomo, że inwestowanie może przynieść większe zyski, ale wymaga też odwagi, bo skąd wiadomo w co inwestować, podczas gdy świat zmienia się z dnia na dzień. Niegdyś bardzo opłacały się inwestycje w towar żywy czyli zwierzęta. Począwszy od psów, …Read More »
 • Elektronarzędzia potrzebne w każdym domu

  Elektronarzędzia  to niewątpliwie bardzo potrzebne artykuły niemalże w każdym domu czy mieszkaniu. Bez wiertarki czy szlifierki nie jesteśmy w stanie przecież przeprowadzić najprostszych prac remontowo – budowlanych w naszym domu.Read More »