Warunki jakie trzeba spełnić by banki udostepniły nam konto z DSD

Obecnie banki od dłuższego czasu oferują nam konta bieżące z tak zwanym dozwolonym saldem debetowym. W praktyce polega to na tym, że na naszym koncie możemy wytworzyć dopuszczalne saldo ujemne, za które bank nie pobierze od nas odsetek. Warunkiem braku zaś odsetek jest fakt spłacenia debetu w określonym czasie. Jeśli zatem spełnimy ten warunek, to będziemy mogli korzystać ze swoistego kredytu bankowego, który nie będzie oprocentowany. Aby jednak móc posiadać konto z DSD trzeba spełnić określone warunki. Jakie to są warunki?
Bank, gdy udostępnia nam konto bieżące z dozwolonym saldem debetowym chce byśmy spełnili określone przez niego warunki. Skupiają się one wokół dwóch elementów. Pierwszym z nich jest czas posiadania konta. Rzadko bowiem kiedy banki umożliwiają DSD dla kont, które zostały założone chwilę temu. Wymagany jest bowiem określony czas posiadania konta. Zazwyczaj czas ten powinien wynosić trzy miesiące. Jeśli bowiem bank zobaczy, że konto jest aktywne od tego czasu, to może być przekonany, że będzie ono aktywne również dłużej.
Drugim warunkiem otwarcia klientowi przez bank DSD do konta jest fakt stałych wpływów na konto. Jest to najistotniejszy warunek, gdyż to on właśnie daje bankom gwarancję tego, że saldo debetowe będzie na bieżąco spłacane każdego miesiąca. Wpływy te pozwalają również bankom ustalić limit DSD dla konkretnego konta. Na podstawie bowiem wysokości wpływów banki ustalają ten limit.

Comments are closed.

 • W jaki sposób uniknać podatku Belki

  Każdy z nas wie, że w Polsce nie ma niemalże nic opodatkowanego. Każde dochody ludności są opodatkowane. Każdy zysk przedsiębiorstwa jest również opodatkowany. Nic zatem dziwnego, że zyski, które przynoszą lokaty bankowe są również oprocentowane. Odsetki bowiem od wkładów, zgromadzonych na lokatach terminowych stanowią swoisty zysk dla posiadacza lokaty terminowej, zatem nieuchronnie należy zapłacić od …Read More »
 • Pożyczki chwilówki

  Zastanawiasz się skąd możesz uzyskać szybko i bez problemowo pożyczkę, która pozwoliła by tobie na realizację swoich marzeń, i planów, a mianowicie na wyjazd za granicę, który z pewnością zrelaksował by ciebie na tyle, że wróciła byś z dodatkową energią do pracy? W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi niestety nie stać na wyjazdy za granicę, …Read More »
 • Współpraca biznesu i uczelni wyższych

  Po ci są nam studia wyższe? Co oczywiste, patrząc idealistycznie, aby poszerzać horyzonty  myślenia oraz zdobywać wiedzę i umiejętności. To jednak, jak doskonale zdajemy sobie sprawę, nie wszystko. Wymiar praktyczny i finansowy ma tutaj także znaczenie. Wszak nauka i wiedza nie jest potrzebna tylko ot tak, to również sposób na zarabianie pieniędzy. I wiedzą o …Read More »
 • Tezauryzacja pieniądza

  Część z nas na bieżąco wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze. Wiadomą sprawą są spłaty comiesięcznych lub kwartalnych zobowiązań typu rata kredytu, rachunek za wodę, czynsz i inne rachunki za teoretycznie zużyte przez nas dobra. Tezauryzacja pieniędzy natomiast, polega na tym, że jeśli coś zarobimy to odkładamy, nie kupujemy nic za ten sam kapitał. Chodzi tutaj …Read More »