Porady finansowe

Porady finansoweCzasy się zmieniają, ludzie zarabiają więcej pieniędzy i więcej wydają. Dlatego właśnie jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to nowsze i bardziej przyjazne poradnie finansowe. Początkowo takim poradnictwem zajmowali się wyłącznie pojedyncze jednostki, czyli osoby związane z prawem, ekonomią czy szeroko pojętą bankowością. Obecnie wystarczy wpisać w wyszukiwarce kilka odpowiednich słów i zostaniemy zasypani ofertami doradczymi. Ciężko jest wybrać rozsądnie w gąszczu tych wszystkich reklam kancelarii, osób prywatnych, a nawet wielo segmentowych firm. Jednym z ciekawszych rozwiązań wydaje się doradztwo telefoniczne. Właściwie koszty takiej usługi są niższe niż osobiste spotkanie z żywą osobą. Dzwoniąc na taka infolinię, płacimy głównie za połączenie. Jeśli mamy krótkie pytanie, sformułowane w jasny i czytelny sposób to uzyskanie odpowiedzi również powinno przebiegać dość sprawnie. Na pewno Tele pracownik będzie próbował przedłużać rozmowę w celu zwiększeniu kosztów, my jednak nie dajmy się zwieść. W każdym ( no może w prawie każdym) telefonie komórkowym istnieje możliwość włączenia tak zwanego sygnału minutowego. Po każdych 60 sekundach telefon będzie wydawał piknięcie co pozwoli nam kontrolować czas i tym samym koszt rozmowy. Darmowych porad możemy szukać w bankach, bo jeśli chcemy skorzystać z jakiejś usługi finansowej danego banku to pracownik jest zobowiązany do pomocy i wyjaśnienia nam wszelkich warunków i wątpliwości. Ostatni wariant to pójście na studia ściśle związane z tematem finansów czyli rachunkowość. Wtedy będziemy mogli polegać na własnej wiedzy, jednak jest to sposób bardzo długoterminowy.

Comments are closed.

  • Lokata antybelkowa

  • Raty zero procent

    Ostatnimi czasy bardzo popularna forma promocji dużych sieci sklepów stał się system ratalny, gdzie nie ma pobieranego oprocentowania. Z jednej strony może to nie wydawać się zbyt niebezpieczne, albo podchwytliwe, jednak przezorni zawsze doszukają się jakiś wątpliwych aspektów sprawy. I właśnie taki aspekt owe raty posiadają. Jest to ubezpieczenie kredytu, bo jest to przecież pewna …Read More »
  • Kantory internetowe – dobry sposób na wymianę waluty?

    Wymiana pieniędzy, które posiadamy w obcej walucie, to przede wszystkim bardzo ważny sposób na uzyskanie pewnego niewielkiego zysku. Bardzo popularne jest wstrzymywanie się z wymianą waluty w przypadku, gdy kurs, po jakim jest ona sprzedawana dość mocno się waha. Nie da się ukryć, że w takich przypadkach oczekiwanie na wzrost kursu może przynieść znaczne polepszenie …Read More »
  • O czym pamiętać, wybierając armaturę łazienkową?

    Dziś, kiedy przystępujemy do aranżacji jakiegokolwiek wnętrza, problemem może być nie brak dostępności do pewnych niezbędnych elementów wyposażenia, ale wręcz ich nadmiar. W czasach globalizacji możemy przecież dokonywać zakupów w sklepach z całego świata, nie martwiąc się o dowóz produktów do naszego domu. Kiedy aranżujemy łazienkę z pewnością kłopotliwy bywa wybór armatury łazienkowej.Read More »