Porady finansowe

Porady finansoweCzasy się zmieniają, ludzie zarabiają więcej pieniędzy i więcej wydają. Dlatego właśnie jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to nowsze i bardziej przyjazne poradnie finansowe. Początkowo takim poradnictwem zajmowali się wyłącznie pojedyncze jednostki, czyli osoby związane z prawem, ekonomią czy szeroko pojętą bankowością. Obecnie wystarczy wpisać w wyszukiwarce kilka odpowiednich słów i zostaniemy zasypani ofertami doradczymi. Ciężko jest wybrać rozsądnie w gąszczu tych wszystkich reklam kancelarii, osób prywatnych, a nawet wielo segmentowych firm. Jednym z ciekawszych rozwiązań wydaje się doradztwo telefoniczne. Właściwie koszty takiej usługi są niższe niż osobiste spotkanie z żywą osobą. Dzwoniąc na taka infolinię, płacimy głównie za połączenie. Jeśli mamy krótkie pytanie, sformułowane w jasny i czytelny sposób to uzyskanie odpowiedzi również powinno przebiegać dość sprawnie. Na pewno Tele pracownik będzie próbował przedłużać rozmowę w celu zwiększeniu kosztów, my jednak nie dajmy się zwieść. W każdym ( no może w prawie każdym) telefonie komórkowym istnieje możliwość włączenia tak zwanego sygnału minutowego. Po każdych 60 sekundach telefon będzie wydawał piknięcie co pozwoli nam kontrolować czas i tym samym koszt rozmowy. Darmowych porad możemy szukać w bankach, bo jeśli chcemy skorzystać z jakiejś usługi finansowej danego banku to pracownik jest zobowiązany do pomocy i wyjaśnienia nam wszelkich warunków i wątpliwości. Ostatni wariant to pójście na studia ściśle związane z tematem finansów czyli rachunkowość. Wtedy będziemy mogli polegać na własnej wiedzy, jednak jest to sposób bardzo długoterminowy.

Comments are closed.

 • Aplikacja SAP HANA – o co chodzi?

  SAP dzieli aplikacje HANA na dwie kategorie: analizę w czasie rzeczywistym i aplikacje w czasie rzeczywistym. Jego specjalnością analityczną jest raportowanie operacyjne, magazynowanie danych i analiza predykcyjna/tekstowa dużych zbiorów danych. Jak możliwości daje wdrożenie SAP HANA? Możliwości obejmują usługi baz danych, zaawansowane przetwarzanie analityczne, tworzenie aplikacji, dostęp do danych oraz ich administrację. Korzyści? SAP HANA …Read More »
 • O czym pamiętać, wybierając armaturę łazienkową?

  Dziś, kiedy przystępujemy do aranżacji jakiegokolwiek wnętrza, problemem może być nie brak dostępności do pewnych niezbędnych elementów wyposażenia, ale wręcz ich nadmiar. W czasach globalizacji możemy przecież dokonywać zakupów w sklepach z całego świata, nie martwiąc się o dowóz produktów do naszego domu. Kiedy aranżujemy łazienkę z pewnością kłopotliwy bywa wybór armatury łazienkowej.Read More »
 • Armatura łazienkowa – jak kupować, żeby nie żałować?

  Urządzając lub remontując łazienkę powinniśmy zwrócić uwagę na szereg istotnych kwestii. Pomieszczenie to pełni funkcję użytkową, warto jednak zadbać również o estetykę. Zakup odpowiednio dobranych do całej aranżacji, a także do wielkości pomieszczenia, elementów wyposażenia zagwarantuje, że całość prezentować się będzie ciekawie, a jednocześnie zapewni niezbędną funkcjonalność.Read More »
 • Warunki jakie trzeba spełnić by banki udostepniły nam konto z DSD

  Obecnie banki od dłuższego czasu oferują nam konta bieżące z tak zwanym dozwolonym saldem debetowym. W praktyce polega to na tym, że na naszym koncie możemy wytworzyć dopuszczalne saldo ujemne, za które bank nie pobierze od nas odsetek. Warunkiem braku zaś odsetek jest fakt spłacenia debetu w określonym czasie. Jeśli zatem spełnimy ten warunek, to …Read More »