Porady finansowe

Porady finansoweCzasy się zmieniają, ludzie zarabiają więcej pieniędzy i więcej wydają. Dlatego właśnie jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to nowsze i bardziej przyjazne poradnie finansowe. Początkowo takim poradnictwem zajmowali się wyłącznie pojedyncze jednostki, czyli osoby związane z prawem, ekonomią czy szeroko pojętą bankowością. Obecnie wystarczy wpisać w wyszukiwarce kilka odpowiednich słów i zostaniemy zasypani ofertami doradczymi. Ciężko jest wybrać rozsądnie w gąszczu tych wszystkich reklam kancelarii, osób prywatnych, a nawet wielo segmentowych firm. Jednym z ciekawszych rozwiązań wydaje się doradztwo telefoniczne. Właściwie koszty takiej usługi są niższe niż osobiste spotkanie z żywą osobą. Dzwoniąc na taka infolinię, płacimy głównie za połączenie. Jeśli mamy krótkie pytanie, sformułowane w jasny i czytelny sposób to uzyskanie odpowiedzi również powinno przebiegać dość sprawnie. Na pewno Tele pracownik będzie próbował przedłużać rozmowę w celu zwiększeniu kosztów, my jednak nie dajmy się zwieść. W każdym ( no może w prawie każdym) telefonie komórkowym istnieje możliwość włączenia tak zwanego sygnału minutowego. Po każdych 60 sekundach telefon będzie wydawał piknięcie co pozwoli nam kontrolować czas i tym samym koszt rozmowy. Darmowych porad możemy szukać w bankach, bo jeśli chcemy skorzystać z jakiejś usługi finansowej danego banku to pracownik jest zobowiązany do pomocy i wyjaśnienia nam wszelkich warunków i wątpliwości. Ostatni wariant to pójście na studia ściśle związane z tematem finansów czyli rachunkowość. Wtedy będziemy mogli polegać na własnej wiedzy, jednak jest to sposób bardzo długoterminowy.

Comments are closed.

 • Dekoracje do sypialni – inspiracje

  Sypialnia wbrew pozorom to pomieszczenie bardzo ważne. Służy ono do wypoczynku, stąd też od jego wystroju zależy samopoczucie domowników. I chociaż mogłoby się wydawać, że dekoracje w tym przypadku grają drugorzędną rolę, są nie mniej istotne, niż w salonie czy jadalni. Co należy wziąć po uwagę szukając dekoracji do sypialni?Read More »
 • Ubezpieczenie i zabezpieczenie kredytu na budowe domu

  Każdy z nas, kto zaciągał kiedykolwiek kredyt bankowy ma zapewne świadomość, że nie jest to łatwe i nie ogranicza się jedynie do wejścia do banku i podpisania jednej umowy kredytowej, na mocy której otrzymamy pieniądze. Obok samej umowy kredytowej należy bowiem podpisać jeszcze dwie inne umowy, które pracownicy banku podsuwają swym klientom. Mowa tu o …Read More »
 • Raty zero procent

  Ostatnimi czasy bardzo popularna forma promocji dużych sieci sklepów stał się system ratalny, gdzie nie ma pobieranego oprocentowania. Z jednej strony może to nie wydawać się zbyt niebezpieczne, albo podchwytliwe, jednak przezorni zawsze doszukają się jakiś wątpliwych aspektów sprawy. I właśnie taki aspekt owe raty posiadają. Jest to ubezpieczenie kredytu, bo jest to przecież pewna …Read More »
 • Elektronarzędzia potrzebne w każdym domu

  Elektronarzędzia  to niewątpliwie bardzo potrzebne artykuły niemalże w każdym domu czy mieszkaniu. Bez wiertarki czy szlifierki nie jesteśmy w stanie przecież przeprowadzić najprostszych prac remontowo – budowlanych w naszym domu.Read More »