Pożyczka od zaraz

Pożyczka od zarazNiejednokrotnie skrzynka pocztowa zapełniana jest kolorowymi ulotkami, z chwytającymi za serce sloganami typu pożyczka w pięć minut, pieniądze od zaraz, potrzebujesz jedynie dowodu. Dla człowieka w ciężkiej sytuacji materialnej takie zachęcenie wydaje się być wręcz pomocną dłonią, która chce wyciągnąć ich z tarapatów finansowych. Niestety, kredyty gotówkowe to wielka pułapka, która wciąga rocznie tak wiele osób, że trudno sobie to wyobrazić. Skutkiem naiwności ludzi przeważnie nie majętnych, jest zaskakująco szybko rosnąca liczba placówek banków, firm prywatnych i wszelkich usługodawców związanych z pożyczaniem pieniędzy na wysoki procent. Kiedyś zajmowali się tym lichwiarze, znienawidzeni przez społeczeństwo, ponieważ żerowali na biedzie innych, a sami nie pozostawali biedni. Ciężko powiedzieć, że w tej dziedzinie cos się zmieniło. W końcu banki to bardzo bogate instytucje, a swój kapitał gromadzą często dzięki naiwności interesantów. Nie dajmy się zwieść zapewnieniom, że raty będą dogodne do spłaty, że procent będzie niewielki i że będziemy zadowoleni w stu procentach. Firmy świadczące tego typu usługi mają podpisane firmy z komornikami, a oni nie należą do najmilszych. Owszem, czasami zdarza się, ze czasami nie mamy wyjścia, bo zwykły bank nie chce udzielić nam pożyczki. Ale powinniśmy być bardzo ostrożni, żeby nie popaść w skrajną nędzę z powodu braku środków na spłatę początkowo niewysokiego kredytu, który okazał się ogromny po doliczeniu odsetek. Czasami lepiej odmówić sobie jakiś dóbr materialnych niż później tonąć w długach.

Comments are closed.

 • Kredyt bez BIK? Teraz to możliwe

  Pojawiające się w praktycznie każdej ofercie pożyczkowej sformułowanie „bez BIK” sugeruje dla klienta jakąś korzyść, której nie otrzymałby np. w banku lub u innego pożyczkodawcy. Tymczasem określenie to oznacza wyłącznie fakt, że kredyty udzielane są klientom bez sprawdzania ich historii w Biurze Informacji Kredytowej. Nie oznacza to jednak absolutnie, że przed udzieleniem kredytu klient nie …Read More »
 • Popularność kart bankomatowych

  Wielu z nas posiada konta bankowe. Obecnie stwierdzić można nawet, że niewielu z nas nie posiada konta bankowego. Współcześni bowiem ludzie nie wyobrażają już sobie życia beż rachunku bankowego, za pośrednictwem którego będą mogli dokonywać różnego rodzaju rozliczeń. Z tego też powodu konta bankowe cieszą się obecnie niebywałą popularnością i staja się dla nas chlebem …Read More »
 • Sposób pracy komornika sądowego

  Trzeba przyznać, że posiadanie komornika sądowego jest sporym problemem dla osoby zadłużonej. Dlatego każda osoby posiadająca jakiegoś rodzaju długi, jeżeli tylko jest przez swojego wierzyciela traktowana w uczciwy sposób stara się uniknąć otrzymania sądowego nakazu zapłaty. Zdarza się jednak, że interwencja komornika sądowego poważnie podchodzącego do swoich zadań jest w stanie pomóc osobie zadłużonej w …Read More »
 • Rodzaje kredytów hipotecznych

  Kredyt hipoteczny jest długoterminowym formą kredytu bankowego, którego zabezpieczenie spłaty gwarantowane jest przez hipotekę, ustanawianą na nieruchomości. Dzięki tej formie zabezpieczenia kredyt hipoteczny udzielany jest na dłuższy okres czasu oraz jest on obarczony mniejszymi odsetkami. Wśród jednak kredytów hipotecznych wyróżnić można kilka różnych ich rodzajów, w zależności od przyjętego kryterium. Jeżeli rozpatrujemy kredyty hipoteczne pod …Read More »