Pożyczka od zaraz

Pożyczka od zarazNiejednokrotnie skrzynka pocztowa zapełniana jest kolorowymi ulotkami, z chwytającymi za serce sloganami typu pożyczka w pięć minut, pieniądze od zaraz, potrzebujesz jedynie dowodu. Dla człowieka w ciężkiej sytuacji materialnej takie zachęcenie wydaje się być wręcz pomocną dłonią, która chce wyciągnąć ich z tarapatów finansowych. Niestety, kredyty gotówkowe to wielka pułapka, która wciąga rocznie tak wiele osób, że trudno sobie to wyobrazić. Skutkiem naiwności ludzi przeważnie nie majętnych, jest zaskakująco szybko rosnąca liczba placówek banków, firm prywatnych i wszelkich usługodawców związanych z pożyczaniem pieniędzy na wysoki procent. Kiedyś zajmowali się tym lichwiarze, znienawidzeni przez społeczeństwo, ponieważ żerowali na biedzie innych, a sami nie pozostawali biedni. Ciężko powiedzieć, że w tej dziedzinie cos się zmieniło. W końcu banki to bardzo bogate instytucje, a swój kapitał gromadzą często dzięki naiwności interesantów. Nie dajmy się zwieść zapewnieniom, że raty będą dogodne do spłaty, że procent będzie niewielki i że będziemy zadowoleni w stu procentach. Firmy świadczące tego typu usługi mają podpisane firmy z komornikami, a oni nie należą do najmilszych. Owszem, czasami zdarza się, ze czasami nie mamy wyjścia, bo zwykły bank nie chce udzielić nam pożyczki. Ale powinniśmy być bardzo ostrożni, żeby nie popaść w skrajną nędzę z powodu braku środków na spłatę początkowo niewysokiego kredytu, który okazał się ogromny po doliczeniu odsetek. Czasami lepiej odmówić sobie jakiś dóbr materialnych niż później tonąć w długach.

Comments are closed.

 • Promocja to oszustwo

  Zakodowało się w nas jako w konsumentach, że słowo promocja oznacza niższą cenę, okazję nie do odrzucenia, lub zupełny przymus kupienia czegoś co zwykle nie jest nam potrzebne, albo bez czego moglibyśmy się obyć. Promocja to tak naprawdę promowanie danego przedmiotu, jego odpowiednia ekspozycja ze względu na chęć wysokiej sprzedaży. Promowanie – bo od tego …Read More »
 • Rodzaje kredytów hipotecznych

  Kredyt hipoteczny jest długoterminowym formą kredytu bankowego, którego zabezpieczenie spłaty gwarantowane jest przez hipotekę, ustanawianą na nieruchomości. Dzięki tej formie zabezpieczenia kredyt hipoteczny udzielany jest na dłuższy okres czasu oraz jest on obarczony mniejszymi odsetkami. Wśród jednak kredytów hipotecznych wyróżnić można kilka różnych ich rodzajów, w zależności od przyjętego kryterium. Jeżeli rozpatrujemy kredyty hipoteczne pod …Read More »
 • Średni kurs franka na świecie

  Średni kurs franka na świecie nieustająco się zmienia. W danym momencie jest wysoki, za chwilę już jego cena spada. Trudno jest przewidzieć, kiedy zmieni się kurs i na jakim poziomie się zatrzyma.Read More »
 • Pracodawcy nie chcą naruszani FRD

  Właściciele przedsiębiorstw nie są przychylnie nastawieni do propozycji rządowej mówiącej o tym, że część pieniędzy z Funduszu Rezerwy Demograficznej należy przeznaczyć na renty i emerytury. Takie propozycje zdaniem pracodawców nie są perspektywiczne dla polskiej gospodarki. FRD nie jest kasą zapomogowo-pożyczkową, której zadaniem jest zasypywanie dziury budżetowej powstałej w wyniku złego zarządzania finansami publicznymi i zaniechaniem …Read More »