Pożyczka od zaraz

Pożyczka od zarazNiejednokrotnie skrzynka pocztowa zapełniana jest kolorowymi ulotkami, z chwytającymi za serce sloganami typu pożyczka w pięć minut, pieniądze od zaraz, potrzebujesz jedynie dowodu. Dla człowieka w ciężkiej sytuacji materialnej takie zachęcenie wydaje się być wręcz pomocną dłonią, która chce wyciągnąć ich z tarapatów finansowych. Niestety, kredyty gotówkowe to wielka pułapka, która wciąga rocznie tak wiele osób, że trudno sobie to wyobrazić. Skutkiem naiwności ludzi przeważnie nie majętnych, jest zaskakująco szybko rosnąca liczba placówek banków, firm prywatnych i wszelkich usługodawców związanych z pożyczaniem pieniędzy na wysoki procent. Kiedyś zajmowali się tym lichwiarze, znienawidzeni przez społeczeństwo, ponieważ żerowali na biedzie innych, a sami nie pozostawali biedni. Ciężko powiedzieć, że w tej dziedzinie cos się zmieniło. W końcu banki to bardzo bogate instytucje, a swój kapitał gromadzą często dzięki naiwności interesantów. Nie dajmy się zwieść zapewnieniom, że raty będą dogodne do spłaty, że procent będzie niewielki i że będziemy zadowoleni w stu procentach. Firmy świadczące tego typu usługi mają podpisane firmy z komornikami, a oni nie należą do najmilszych. Owszem, czasami zdarza się, ze czasami nie mamy wyjścia, bo zwykły bank nie chce udzielić nam pożyczki. Ale powinniśmy być bardzo ostrożni, żeby nie popaść w skrajną nędzę z powodu braku środków na spłatę początkowo niewysokiego kredytu, który okazał się ogromny po doliczeniu odsetek. Czasami lepiej odmówić sobie jakiś dóbr materialnych niż później tonąć w długach.

Comments are closed.

 • Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

  Konsolidacja zobowiązań jest niejednokrotnie jedynym wyjściem z sytuacji tak zwanej pułapki kredytowej. Czy jednak należy patrzeć na nią jedynie przez pryzmat jej zalet? Spróbujmy przyjrzeć się zarówno wadom, jak i zaletom popularnego ostatnio produktu bankowego, jakimi są pożyczki konsolidacyjne. Przede wszystkim należy wskazać, że kredyt konsolidacyjny jest korzystny jedynie dla osób, które posiadają już kilka …Read More »
 • Coraz więcej ofert pracy dla osób zajmujących się zasobami ludzkimi

  Zasoby ludzkie stają się coraz ważniejszym zasobem posiadanym przez poszczególne organizacje. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zasoby ludzkie są zasobem nieograniczonym, więc jest to jedyny zasób, który daje olbrzymie perspektywy rozwoju organizacji. Jednocześnie zasób ludzki jest zasobem bardzo trudno odnawialnym. Z tego względu coraz większa liczba firm zaczyna dbać o zachowanie zasobu ludzkiego.Read More »
 • Rodzaje kredytów hipotecznych

  Kredyt hipoteczny jest długoterminowym formą kredytu bankowego, którego zabezpieczenie spłaty gwarantowane jest przez hipotekę, ustanawianą na nieruchomości. Dzięki tej formie zabezpieczenia kredyt hipoteczny udzielany jest na dłuższy okres czasu oraz jest on obarczony mniejszymi odsetkami. Wśród jednak kredytów hipotecznych wyróżnić można kilka różnych ich rodzajów, w zależności od przyjętego kryterium. Jeżeli rozpatrujemy kredyty hipoteczne pod …Read More »
 • Specyfika kredytu hipotecznego część 2

  Któż z nas może sobie obecnie pozwolić na zakup mieszkania czy domu za gotówkę? Niewielu Polaków stać na taki jednorazowy wydatek. Czy to oznacza, że możemy zapomnieć o własnym domu czy mieszkaniu? Okazuje się, że jednak nie. Instytucje finansowe oferują nam od wielu już lat korzystne kredyty na mieszkanie czy kredyt na dom. Czym jednak …Read More »