Promocja to oszustwo

Zakodowało się w nas jako w konsumentach, że słowo promocja oznacza niższą cenę, okazję nie do odrzucenia, lub zupełny przymus kupienia czegoś co zwykle nie jest nam potrzebne, albo bez czego moglibyśmy się obyć. Promocja to tak naprawdę promowanie danego przedmiotu, jego odpowiednia ekspozycja ze względu na chęć wysokiej sprzedaży. Promowanie – bo od tego słowa pochodzi nazwa, to nic innego jak zachęcanie do dobra materialnego, niematerialnego lub usługi. Często w sklepie pod słowem promocja kryje się niższa cena, ale nie jest to konieczne, aby ten sposób ekspozycji nazywać promocją. Przez kilkanaście lat sklepy oswajały nas z tym słowem. Był to świetny zabieg marketingowy, dzięki któremu słowa nabrały nowego znaczenia. Istnieje wiele promocyjnych pułapek. Po pierwsze wiele sklepów RTV, AGD i odzieżowych podnosi ceny na dane towary, utrzymuje je przez około tydzień, a potem ogłasza promocję i sprzedaje towary w ich zwykłej cenie, nie tej podwyższonej, co powoduje złudzenie klientów, ze upolowali okazję. Jest to bardzo niepoprawne, niestety praktykowane praktycznie w każdym sektorze usługowo handlowym. Trzeba wystrzegać się pochopnego kupowania. Jeśli znamy mniej więcej ceny danych dóbr, to trudniej jest oszukać nas jako konsumentów. Działacze z kręgu marketingowego wiedzą doskonale co przyciągnie ludzi, co skusi ich do zakupu. Samo słowo promocja nie wystarczy bo już wielu z nas jest na nie odporne, ale kiedy dojdzie do tego budowanie złudzeń i odpowiednia ekspozycja, to ciężej opanować rządze kupowania.

Comments are closed.

  • Ubezpieczenia rolnicze

    Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na wykupienie różnego rodzaju ubezpieczeń. Warto bowiem wskazać na fakt, że coraz częściej nasze życie naznaczone jest różnego rodzaju wypadkami. Warto tu pamiętać, że od tego typu wypadków możemy się ubezpieczyć. Warto tu jednocześnie wskazać na fakt, takie ubezpieczenie nie daje nam gwarancji, że kłopotliwa sytuacja nas ominie, ale …Read More »
  • Czy pogrzeb w Polsce jest drogi?

    Nie da się ukryć, że pogrzeb w Polsce nie należy do najtańszych. Co trzeba zrobić po kolei, by pochować zmarłą osobę? Opłat jest całkiem sporo. Jeśli nie mamy ochoty w ogóle zajmować się wszystkim, bo jak wiadomo, dla każdego jest to bardzo trudny czas, można skorzystać z oferty zakładu pogrzebowego. Obecnie zakłady pogrzebowe potrafią załatwić …Read More »
  • Kredyty jako źródło finansowania przedsiębiorstw …

  • Sposób pracy komornika sądowego

    Trzeba przyznać, że posiadanie komornika sądowego jest sporym problemem dla osoby zadłużonej. Dlatego każda osoby posiadająca jakiegoś rodzaju długi, jeżeli tylko jest przez swojego wierzyciela traktowana w uczciwy sposób stara się uniknąć otrzymania sądowego nakazu zapłaty. Zdarza się jednak, że interwencja komornika sądowego poważnie podchodzącego do swoich zadań jest w stanie pomóc osobie zadłużonej w …Read More »