Promocja to oszustwo

Zakodowało się w nas jako w konsumentach, że słowo promocja oznacza niższą cenę, okazję nie do odrzucenia, lub zupełny przymus kupienia czegoś co zwykle nie jest nam potrzebne, albo bez czego moglibyśmy się obyć. Promocja to tak naprawdę promowanie danego przedmiotu, jego odpowiednia ekspozycja ze względu na chęć wysokiej sprzedaży. Promowanie – bo od tego słowa pochodzi nazwa, to nic innego jak zachęcanie do dobra materialnego, niematerialnego lub usługi. Często w sklepie pod słowem promocja kryje się niższa cena, ale nie jest to konieczne, aby ten sposób ekspozycji nazywać promocją. Przez kilkanaście lat sklepy oswajały nas z tym słowem. Był to świetny zabieg marketingowy, dzięki któremu słowa nabrały nowego znaczenia. Istnieje wiele promocyjnych pułapek. Po pierwsze wiele sklepów RTV, AGD i odzieżowych podnosi ceny na dane towary, utrzymuje je przez około tydzień, a potem ogłasza promocję i sprzedaje towary w ich zwykłej cenie, nie tej podwyższonej, co powoduje złudzenie klientów, ze upolowali okazję. Jest to bardzo niepoprawne, niestety praktykowane praktycznie w każdym sektorze usługowo handlowym. Trzeba wystrzegać się pochopnego kupowania. Jeśli znamy mniej więcej ceny danych dóbr, to trudniej jest oszukać nas jako konsumentów. Działacze z kręgu marketingowego wiedzą doskonale co przyciągnie ludzi, co skusi ich do zakupu. Samo słowo promocja nie wystarczy bo już wielu z nas jest na nie odporne, ale kiedy dojdzie do tego budowanie złudzeń i odpowiednia ekspozycja, to ciężej opanować rządze kupowania.

Comments are closed.

 • Dekoracje do sypialni – inspiracje

  Sypialnia wbrew pozorom to pomieszczenie bardzo ważne. Służy ono do wypoczynku, stąd też od jego wystroju zależy samopoczucie domowników. I chociaż mogłoby się wydawać, że dekoracje w tym przypadku grają drugorzędną rolę, są nie mniej istotne, niż w salonie czy jadalni. Co należy wziąć po uwagę szukając dekoracji do sypialni?Read More »
 • Coraz więcej ofert pracy dla osób zajmujących się zasobami ludzkimi

  Zasoby ludzkie stają się coraz ważniejszym zasobem posiadanym przez poszczególne organizacje. Wynika to przede wszystkim z faktu, że zasoby ludzkie są zasobem nieograniczonym, więc jest to jedyny zasób, który daje olbrzymie perspektywy rozwoju organizacji. Jednocześnie zasób ludzki jest zasobem bardzo trudno odnawialnym. Z tego względu coraz większa liczba firm zaczyna dbać o zachowanie zasobu ludzkiego.Read More »
 • Działalność giełd wymiany walut

  Zapewne nie wszystkie osoby dokonujące wymiany walut wiedzą o tym, czym jest giełda wymiany walut. Trzeba przyznać, że jeżeli klient dokonuje wymiany niewielkiej ilości obcej waluty i jest to waluta łatwo dostępna, to nie musi on korzystać z giełdy wymiany walut. Wystarczy bowiem, żeby udał się do najbliższego dla siebie kantora i wymienił posiadaną przez …Read More »
 • Czy pogrzeb w Polsce jest drogi?

  Nie da się ukryć, że pogrzeb w Polsce nie należy do najtańszych. Co trzeba zrobić po kolei, by pochować zmarłą osobę? Opłat jest całkiem sporo. Jeśli nie mamy ochoty w ogóle zajmować się wszystkim, bo jak wiadomo, dla każdego jest to bardzo trudny czas, można skorzystać z oferty zakładu pogrzebowego. Obecnie zakłady pogrzebowe potrafią załatwić …Read More »