Promocja to oszustwo

Zakodowało się w nas jako w konsumentach, że słowo promocja oznacza niższą cenę, okazję nie do odrzucenia, lub zupełny przymus kupienia czegoś co zwykle nie jest nam potrzebne, albo bez czego moglibyśmy się obyć. Promocja to tak naprawdę promowanie danego przedmiotu, jego odpowiednia ekspozycja ze względu na chęć wysokiej sprzedaży. Promowanie – bo od tego słowa pochodzi nazwa, to nic innego jak zachęcanie do dobra materialnego, niematerialnego lub usługi. Często w sklepie pod słowem promocja kryje się niższa cena, ale nie jest to konieczne, aby ten sposób ekspozycji nazywać promocją. Przez kilkanaście lat sklepy oswajały nas z tym słowem. Był to świetny zabieg marketingowy, dzięki któremu słowa nabrały nowego znaczenia. Istnieje wiele promocyjnych pułapek. Po pierwsze wiele sklepów RTV, AGD i odzieżowych podnosi ceny na dane towary, utrzymuje je przez około tydzień, a potem ogłasza promocję i sprzedaje towary w ich zwykłej cenie, nie tej podwyższonej, co powoduje złudzenie klientów, ze upolowali okazję. Jest to bardzo niepoprawne, niestety praktykowane praktycznie w każdym sektorze usługowo handlowym. Trzeba wystrzegać się pochopnego kupowania. Jeśli znamy mniej więcej ceny danych dóbr, to trudniej jest oszukać nas jako konsumentów. Działacze z kręgu marketingowego wiedzą doskonale co przyciągnie ludzi, co skusi ich do zakupu. Samo słowo promocja nie wystarczy bo już wielu z nas jest na nie odporne, ale kiedy dojdzie do tego budowanie złudzeń i odpowiednia ekspozycja, to ciężej opanować rządze kupowania.

Comments are closed.

 • O czym pamiętać, wybierając armaturę łazienkową?

  Dziś, kiedy przystępujemy do aranżacji jakiegokolwiek wnętrza, problemem może być nie brak dostępności do pewnych niezbędnych elementów wyposażenia, ale wręcz ich nadmiar. W czasach globalizacji możemy przecież dokonywać zakupów w sklepach z całego świata, nie martwiąc się o dowóz produktów do naszego domu. Kiedy aranżujemy łazienkę z pewnością kłopotliwy bywa wybór armatury łazienkowej.Read More »
 • W jaki sposób uniknać podatku Belki

  Każdy z nas wie, że w Polsce nie ma niemalże nic opodatkowanego. Każde dochody ludności są opodatkowane. Każdy zysk przedsiębiorstwa jest również opodatkowany. Nic zatem dziwnego, że zyski, które przynoszą lokaty bankowe są również oprocentowane. Odsetki bowiem od wkładów, zgromadzonych na lokatach terminowych stanowią swoisty zysk dla posiadacza lokaty terminowej, zatem nieuchronnie należy zapłacić od …Read More »
 • Typy kredytów

  Już dziś wiele osób zastanawia się nad tym jaki kredyt powinni wybrać, jeśli chcą dokończyć budowę domku jednorodzinnego, który to niestety okazał się bardzo dużą inwestycją. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi pozwala sobie na korzystanie z możliwości jakimi są kredyty hipoteczne. Takie kredyty hipoteczne są oferowane przeważnie w każdym banku, pod szczególnym nadzorem, ze …Read More »
 • Informacje o kursach walut istotnych dla kredytobiorców

  Setki tysięcy Polaków wciąż spłaca kredyty udzielone im we frankach szwajcarskich i z niepokojem oczekują kolejnych wiadomości napływających ze światowego rynku finansowego. Historia samego franka szwajcarskiego sięga XIX wieku, a dopiero w 2000 roku przestał on być wymieniany na złoto. Znaczne jego wzmocnienie nastąpiło w 2008 roku, kiedy popularne nie tylko w Europie euro przechodziło …Read More »