Raty zero procent

Ostatnimi czasy bardzo popularna forma promocji dużych sieci sklepów stał się system ratalny, gdzie nie ma pobieranego oprocentowania. Z jednej strony może to nie wydawać się zbyt niebezpieczne, albo podchwytliwe, jednak przezorni zawsze doszukają się jakiś wątpliwych aspektów sprawy. I właśnie taki aspekt owe raty posiadają. Jest to ubezpieczenie kredytu, bo jest to przecież pewna forma długofalowej, nieoprocentowanej pożyczki. Tak więc największą niemocą klienta omamionego reklamami jest jego niewiedza. W zasadzie pracownicy sklepu powinni nas poinformować, że ubezpieczenie rat nie jest obowiązkowe. Często nie informują nas o tym wcale i przy spłacie mamy problem, bo musimy płacić więcej niż przewidzieliśmy. Wiadomo wszak, że na raty nie kupują osoby zamożne, a raczej takie, którym brakuje gotówki na zakup dóbr. Ubezpieczenie rat zero procent to zwykle koszt około 70zł do 100zł. Może to wydawać się niewiele, ale na taką kwotę, niektóre osoby muszą pracować około 3 – 4 dni. Najbardziej szokujące jest naciągactwo i to, że ludzie cały czas nie wychodzą ze swej szkody mądrzejsi. Nie udają się do rzecznika praw konsumenta, który bezpłatnie udziela porad, boja się walczyć z wielkimi sieciówkami, a przecież sprawiedliwość powinna być górą, powinniśmy tą walkę wygrać. Paradoksalne jest ubezpieczenie na wypadek utraty pracy i środków na spłatę, gdy mamy stałą pracę i podpisaną umowę, a raty rozłożyliśmy nie dłużej niż 3 lata. Absurdalne kruczki prawne będą istnieć zawsze, przecież pracuje nad tym wiele sprawnych prawników i ekonomistów.

Comments are closed.

 • Mieszkania dla Młodych – komu się opłaca?

  Każdy z nas marzy o tym, by mieć własne mieszkanie. Nie da się ukryć, że mieszkanie z rodzicami po ślubie nie jest łatwe, a każdy marzy o prywatności i intymności. Niestety jednak, z zakupem mieszkania wiążą się spore koszty. Te jednak można nieco zniwelować, korzystając z rządkowego programu MdM, czyli Mieszkanie dla Młodych, którego celem …Read More »
 • Tezauryzacja pieniądza

  Część z nas na bieżąco wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze. Wiadomą sprawą są spłaty comiesięcznych lub kwartalnych zobowiązań typu rata kredytu, rachunek za wodę, czynsz i inne rachunki za teoretycznie zużyte przez nas dobra. Tezauryzacja pieniędzy natomiast, polega na tym, że jeśli coś zarobimy to odkładamy, nie kupujemy nic za ten sam kapitał. Chodzi tutaj …Read More »
 • Sposób pracy komornika sądowego

  Trzeba przyznać, że posiadanie komornika sądowego jest sporym problemem dla osoby zadłużonej. Dlatego każda osoby posiadająca jakiegoś rodzaju długi, jeżeli tylko jest przez swojego wierzyciela traktowana w uczciwy sposób stara się uniknąć otrzymania sądowego nakazu zapłaty. Zdarza się jednak, że interwencja komornika sądowego poważnie podchodzącego do swoich zadań jest w stanie pomóc osobie zadłużonej w …Read More »
 • Specyfika kredytu hipotecznego część 2

  Któż z nas może sobie obecnie pozwolić na zakup mieszkania czy domu za gotówkę? Niewielu Polaków stać na taki jednorazowy wydatek. Czy to oznacza, że możemy zapomnieć o własnym domu czy mieszkaniu? Okazuje się, że jednak nie. Instytucje finansowe oferują nam od wielu już lat korzystne kredyty na mieszkanie czy kredyt na dom. Czym jednak …Read More »