Raty zero procent

Ostatnimi czasy bardzo popularna forma promocji dużych sieci sklepów stał się system ratalny, gdzie nie ma pobieranego oprocentowania. Z jednej strony może to nie wydawać się zbyt niebezpieczne, albo podchwytliwe, jednak przezorni zawsze doszukają się jakiś wątpliwych aspektów sprawy. I właśnie taki aspekt owe raty posiadają. Jest to ubezpieczenie kredytu, bo jest to przecież pewna forma długofalowej, nieoprocentowanej pożyczki. Tak więc największą niemocą klienta omamionego reklamami jest jego niewiedza. W zasadzie pracownicy sklepu powinni nas poinformować, że ubezpieczenie rat nie jest obowiązkowe. Często nie informują nas o tym wcale i przy spłacie mamy problem, bo musimy płacić więcej niż przewidzieliśmy. Wiadomo wszak, że na raty nie kupują osoby zamożne, a raczej takie, którym brakuje gotówki na zakup dóbr. Ubezpieczenie rat zero procent to zwykle koszt około 70zł do 100zł. Może to wydawać się niewiele, ale na taką kwotę, niektóre osoby muszą pracować około 3 – 4 dni. Najbardziej szokujące jest naciągactwo i to, że ludzie cały czas nie wychodzą ze swej szkody mądrzejsi. Nie udają się do rzecznika praw konsumenta, który bezpłatnie udziela porad, boja się walczyć z wielkimi sieciówkami, a przecież sprawiedliwość powinna być górą, powinniśmy tą walkę wygrać. Paradoksalne jest ubezpieczenie na wypadek utraty pracy i środków na spłatę, gdy mamy stałą pracę i podpisaną umowę, a raty rozłożyliśmy nie dłużej niż 3 lata. Absurdalne kruczki prawne będą istnieć zawsze, przecież pracuje nad tym wiele sprawnych prawników i ekonomistów.

Comments are closed.

 • Sposób pracy komornika sądowego

  Trzeba przyznać, że posiadanie komornika sądowego jest sporym problemem dla osoby zadłużonej. Dlatego każda osoby posiadająca jakiegoś rodzaju długi, jeżeli tylko jest przez swojego wierzyciela traktowana w uczciwy sposób stara się uniknąć otrzymania sądowego nakazu zapłaty. Zdarza się jednak, że interwencja komornika sądowego poważnie podchodzącego do swoich zadań jest w stanie pomóc osobie zadłużonej w …Read More »
 • Ubezpieczenie i zabezpieczenie kredytu na budowe domu

  Każdy z nas, kto zaciągał kiedykolwiek kredyt bankowy ma zapewne świadomość, że nie jest to łatwe i nie ogranicza się jedynie do wejścia do banku i podpisania jednej umowy kredytowej, na mocy której otrzymamy pieniądze. Obok samej umowy kredytowej należy bowiem podpisać jeszcze dwie inne umowy, które pracownicy banku podsuwają swym klientom. Mowa tu o …Read More »
 • Zasady wynajmu lawet z poznania

  Niektóre osoby zaskoczone są tym, że mogą korzystać z usług wypożyczalni lawet z poznania. Wydaje im się bowiem, że lawety mogą być wykorzystywane jedynie przez pomoc drogową. Jednak pracownicy dużych firm przewozowych czy właściciele tirów decydują się czasami na wynajem lawet z poznania. Mogą one również być kupowane, jeżeli właściciele samochodów przypuszczają, że będą chcieli …Read More »
 • Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

  Konsolidacja zobowiązań jest niejednokrotnie jedynym wyjściem z sytuacji tak zwanej pułapki kredytowej. Czy jednak należy patrzeć na nią jedynie przez pryzmat jej zalet? Spróbujmy przyjrzeć się zarówno wadom, jak i zaletom popularnego ostatnio produktu bankowego, jakimi są pożyczki konsolidacyjne. Przede wszystkim należy wskazać, że kredyt konsolidacyjny jest korzystny jedynie dla osób, które posiadają już kilka …Read More »