Raty zero procent

Ostatnimi czasy bardzo popularna forma promocji dużych sieci sklepów stał się system ratalny, gdzie nie ma pobieranego oprocentowania. Z jednej strony może to nie wydawać się zbyt niebezpieczne, albo podchwytliwe, jednak przezorni zawsze doszukają się jakiś wątpliwych aspektów sprawy. I właśnie taki aspekt owe raty posiadają. Jest to ubezpieczenie kredytu, bo jest to przecież pewna forma długofalowej, nieoprocentowanej pożyczki. Tak więc największą niemocą klienta omamionego reklamami jest jego niewiedza. W zasadzie pracownicy sklepu powinni nas poinformować, że ubezpieczenie rat nie jest obowiązkowe. Często nie informują nas o tym wcale i przy spłacie mamy problem, bo musimy płacić więcej niż przewidzieliśmy. Wiadomo wszak, że na raty nie kupują osoby zamożne, a raczej takie, którym brakuje gotówki na zakup dóbr. Ubezpieczenie rat zero procent to zwykle koszt około 70zł do 100zł. Może to wydawać się niewiele, ale na taką kwotę, niektóre osoby muszą pracować około 3 – 4 dni. Najbardziej szokujące jest naciągactwo i to, że ludzie cały czas nie wychodzą ze swej szkody mądrzejsi. Nie udają się do rzecznika praw konsumenta, który bezpłatnie udziela porad, boja się walczyć z wielkimi sieciówkami, a przecież sprawiedliwość powinna być górą, powinniśmy tą walkę wygrać. Paradoksalne jest ubezpieczenie na wypadek utraty pracy i środków na spłatę, gdy mamy stałą pracę i podpisaną umowę, a raty rozłożyliśmy nie dłużej niż 3 lata. Absurdalne kruczki prawne będą istnieć zawsze, przecież pracuje nad tym wiele sprawnych prawników i ekonomistów.

Comments are closed.

 • Szykuje się przełom w sprawie rent

  Obecny rząd szykuje się do przedstawienia nowego projektu ustawy, który zmienia sposób naliczania rent dla osób, którzy urodziły się po roku 1948. Szacuje się, że dzięki tym zmianom rządowi uda się zaoszczędzić w ciągu 10 lat nawet 18 miliardów złotych. Aby tego wykonać ministerstwo pracy chce zmniejszyć kwotę wypłacanych świadczeń. Warto dodać, że podobną ustawę …Read More »
 • Skąd wziął się kryzys

  Wiele krajów pogrążyło się w finansowej otchłani. Banki zaczęły bankrutować, a ich klienci w panice starali się wypłacić jak największe kwoty swojego kapitału. Wszystko to zatrzymało niejako gospodarkę. Kiedy pieniądz spadał na wartości, mniej konsumentów odwiedzało sklepy. Właściciele placówek handlowo usługowych brali mniej towaru z hurtowni, te zaś nie potrzebowały nadwyżek, bo po co miały …Read More »
 • Pracodawcy nie chcą naruszani FRD

  Właściciele przedsiębiorstw nie są przychylnie nastawieni do propozycji rządowej mówiącej o tym, że część pieniędzy z Funduszu Rezerwy Demograficznej należy przeznaczyć na renty i emerytury. Takie propozycje zdaniem pracodawców nie są perspektywiczne dla polskiej gospodarki. FRD nie jest kasą zapomogowo-pożyczkową, której zadaniem jest zasypywanie dziury budżetowej powstałej w wyniku złego zarządzania finansami publicznymi i zaniechaniem …Read More »
 • Zepsuta pralka czy zmywarka w Gdyni

  Czasami nam się zdarza, że nasze najważniejsze urządzenia domowe, jakimi są pralka i zmywarka, zmęczą się swoją pracą. Zepsute urządzenia domowe bardzo nas martwią, w przypadku gdy pokończyły się już wszelkie ich gwarancje jesteśmy zmuszeni szukać różnych warsztatów, które nam je naprawią. W większych miastach istnieją specjalne serwisy obsługujące dane marki takich urządzeń AGD.Read More »