Rodzaje depozytów bankowych

Każdy bank charakteryzuje się tym, iż w swojej ofercie, obok kredytów posiada również szereg depozytów. Im więcej różnego rodzaju ofert depozytowych, tym oferta banków jest znacznie korzystniejsza dla ich klientów. Nie powinien nas zatem dziwić fakt, że banki starają się prezentować swym klientom zróżnicowaną ofertę depozytową. Dzięki zatem temu pędowi ofertowemu banków klienci mają wybór spośród różnych rodzajów kont bankowych.
Klienci zatem banków mają do dyspozycji podstawowe konto bankowe w ramach tak zwanego konta avista. Rachunek avista jest rachunkiem płatnym, na żądanie, co oznacza, że klient ma pełny dostęp do środków pieniężnych zgromadzonych na tym rachunku. Rachunek avista zwany jest bardzo często rachunkiem bieżącym, gdyż środki zgromadzone na nim przeznaczone są na bieżące rozrachunki posiadacza danego konta. Z tego też powodu środki zgromadzone na takim rachunku najczęściej nie są oprocentowane, a jeśli są, to na bardzo niski procent.
Drugim rodzajem rachunku jest rachunek oszczędnościowy. Jest to rachunek, w którym środki pieniężne nie są już tak dostępne, jak w przypadku rachunku avista. Można bowiem mieć nieograniczony dostęp do tych środków, ale niejednokrotnie wiąże się to koniecznością ponoszenia opłat. Stąd można ten rachunek nazywać również rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym.
Ostatnim rachunkiem jest rachunek typowo oszczędnościowy, zwany lokatą terminową. Rachunek lokaty pozwala jego posiadaczowi zarabiać na pieniądzach tam zgromadzonych. Kosztem jednak tego jest fakt, że nasz kapitał jest na określony czas zamrożony.

Comments are closed.

 • Średni kurs franka na świecie

  Średni kurs franka na świecie nieustająco się zmienia. W danym momencie jest wysoki, za chwilę już jego cena spada. Trudno jest przewidzieć, kiedy zmieni się kurs i na jakim poziomie się zatrzyma.Read More »
 • Sposób pracy komornika sądowego

  Trzeba przyznać, że posiadanie komornika sądowego jest sporym problemem dla osoby zadłużonej. Dlatego każda osoby posiadająca jakiegoś rodzaju długi, jeżeli tylko jest przez swojego wierzyciela traktowana w uczciwy sposób stara się uniknąć otrzymania sądowego nakazu zapłaty. Zdarza się jednak, że interwencja komornika sądowego poważnie podchodzącego do swoich zadań jest w stanie pomóc osobie zadłużonej w …Read More »
 • Armatura łazienkowa – jak kupować, żeby nie żałować?

  Urządzając lub remontując łazienkę powinniśmy zwrócić uwagę na szereg istotnych kwestii. Pomieszczenie to pełni funkcję użytkową, warto jednak zadbać również o estetykę. Zakup odpowiednio dobranych do całej aranżacji, a także do wielkości pomieszczenia, elementów wyposażenia zagwarantuje, że całość prezentować się będzie ciekawie, a jednocześnie zapewni niezbędną funkcjonalność.Read More »
 • Warunki jakie trzeba spełnić by banki udostepniły nam konto z DSD

  Obecnie banki od dłuższego czasu oferują nam konta bieżące z tak zwanym dozwolonym saldem debetowym. W praktyce polega to na tym, że na naszym koncie możemy wytworzyć dopuszczalne saldo ujemne, za które bank nie pobierze od nas odsetek. Warunkiem braku zaś odsetek jest fakt spłacenia debetu w określonym czasie. Jeśli zatem spełnimy ten warunek, to …Read More »