Współpraca biznesu i uczelni wyższych

Po ci są nam studia wyższe? Co oczywiste, patrząc idealistycznie, aby poszerzać horyzonty  myślenia oraz zdobywać wiedzę i umiejętności. To jednak, jak doskonale zdajemy sobie sprawę, nie wszystko. Wymiar praktyczny i finansowy ma tutaj także znaczenie. Wszak nauka i wiedza nie jest potrzebna tylko ot tak, to również sposób na zarabianie pieniędzy. I wiedzą o tym ci, którzy weszli w świat biznesu. Tym bowiem, co liczy się dzisiaj jest, po pierwsze, dostęp do informacji, a po drugie – innowacyjne technologie. I tu właśnie mowa o współpracy świata biznesu ze światem nauki.

W jaki sposób uczelnie wyższe, takie jak http://www.zpsb.pl, mogą współpracować z przedsiębiorstwami? Przede wszystkim, co oczywiste, realizując wspólnie różnego rodzaju projekty badawcze. Często dzieje się tak na przykład, jak chodzi o różnego rodzaju innowacyjne technologie – ot, choćby te związane z popularnym ostatnio grafenem czy też nanosrebrem – materiały te rozwijane są przez naukowców, ale sama technologia może przynieść również spore pieniądze. Dlatego też, świat biznesu coraz chętniej sponsoruje prowadzone w tym właśnie zakresie badania, bo to przynosi zysk.
To oczywiście nie jedyny sposób, w jaki nauka może współpracować z biznesem. Warto podkreślić, że firmy na uczelniach szukają nie tylko nowoczesnych technologii, ale także potencjalnych przyszłych pracowników. Dlatego też, coraz częściej słyszy się o dedykowanych uczelniom programach płatnych stażów oraz praktyk dla najlepszych – to przecież dla uczelni najlepszy sposób na rekrutację wykwalifikowanych pracowników na lata. Jak zatem widać, związki biznesu z uczelniami wyższymi są duże i warto się im z całą pewnością przyjrzeć bliżej.

Comments are closed.

 • Warunki jakie trzeba spełnić by banki udostepniły nam konto z DSD

  Obecnie banki od dłuższego czasu oferują nam konta bieżące z tak zwanym dozwolonym saldem debetowym. W praktyce polega to na tym, że na naszym koncie możemy wytworzyć dopuszczalne saldo ujemne, za które bank nie pobierze od nas odsetek. Warunkiem braku zaś odsetek jest fakt spłacenia debetu w określonym czasie. Jeśli zatem spełnimy ten warunek, to …Read More »
 • Dekoracje do sypialni – inspiracje

  Sypialnia wbrew pozorom to pomieszczenie bardzo ważne. Służy ono do wypoczynku, stąd też od jego wystroju zależy samopoczucie domowników. I chociaż mogłoby się wydawać, że dekoracje w tym przypadku grają drugorzędną rolę, są nie mniej istotne, niż w salonie czy jadalni. Co należy wziąć po uwagę szukając dekoracji do sypialni?Read More »
 • Hydraulik konieczny

  Profesja hydraulika to jedna z tych najbardziej cenionych. Praca dla dobrego fachowca z tej branży znajdzie się zawsze, bo nieustannie ktoś potrzebuje pomocy czy usługi hydraulika. Każda większa awaria wody w domu musi skończyć się wezwaniem profesjonalisty, bo sami nie jesteśmy w stanie np. wymienić pękniętej rurki w ścianie czy też cieknących kaloryferów. Nawet jeśli …Read More »
 • Zepsuta pralka czy zmywarka w Gdyni

  Czasami nam się zdarza, że nasze najważniejsze urządzenia domowe, jakimi są pralka i zmywarka, zmęczą się swoją pracą. Zepsute urządzenia domowe bardzo nas martwią, w przypadku gdy pokończyły się już wszelkie ich gwarancje jesteśmy zmuszeni szukać różnych warsztatów, które nam je naprawią. W większych miastach istnieją specjalne serwisy obsługujące dane marki takich urządzeń AGD.Read More »