Współpraca biznesu i uczelni wyższych

Po ci są nam studia wyższe? Co oczywiste, patrząc idealistycznie, aby poszerzać horyzonty  myślenia oraz zdobywać wiedzę i umiejętności. To jednak, jak doskonale zdajemy sobie sprawę, nie wszystko. Wymiar praktyczny i finansowy ma tutaj także znaczenie. Wszak nauka i wiedza nie jest potrzebna tylko ot tak, to również sposób na zarabianie pieniędzy. I wiedzą o tym ci, którzy weszli w świat biznesu. Tym bowiem, co liczy się dzisiaj jest, po pierwsze, dostęp do informacji, a po drugie – innowacyjne technologie. I tu właśnie mowa o współpracy świata biznesu ze światem nauki.

W jaki sposób uczelnie wyższe, takie jak http://www.zpsb.pl, mogą współpracować z przedsiębiorstwami? Przede wszystkim, co oczywiste, realizując wspólnie różnego rodzaju projekty badawcze. Często dzieje się tak na przykład, jak chodzi o różnego rodzaju innowacyjne technologie – ot, choćby te związane z popularnym ostatnio grafenem czy też nanosrebrem – materiały te rozwijane są przez naukowców, ale sama technologia może przynieść również spore pieniądze. Dlatego też, świat biznesu coraz chętniej sponsoruje prowadzone w tym właśnie zakresie badania, bo to przynosi zysk.
To oczywiście nie jedyny sposób, w jaki nauka może współpracować z biznesem. Warto podkreślić, że firmy na uczelniach szukają nie tylko nowoczesnych technologii, ale także potencjalnych przyszłych pracowników. Dlatego też, coraz częściej słyszy się o dedykowanych uczelniom programach płatnych stażów oraz praktyk dla najlepszych – to przecież dla uczelni najlepszy sposób na rekrutację wykwalifikowanych pracowników na lata. Jak zatem widać, związki biznesu z uczelniami wyższymi są duże i warto się im z całą pewnością przyjrzeć bliżej.

Comments are closed.

 • O czym pamiętać, wybierając armaturę łazienkową?

  Dziś, kiedy przystępujemy do aranżacji jakiegokolwiek wnętrza, problemem może być nie brak dostępności do pewnych niezbędnych elementów wyposażenia, ale wręcz ich nadmiar. W czasach globalizacji możemy przecież dokonywać zakupów w sklepach z całego świata, nie martwiąc się o dowóz produktów do naszego domu. Kiedy aranżujemy łazienkę z pewnością kłopotliwy bywa wybór armatury łazienkowej.Read More »
 • Pomysł na lokate

  Istnieje kilka lokat bankowych, na których możemy umieszczać swoje pieniądze. Jasne jest, że najpierw trzeba ciężko jej zarobić. To jest chyba najtrudniejsza sprawa i wymagająca dużo wysiłku, ale nie dajmy się zwieść, bo wybór konta oszczędnościowego też wcale nie jest zadaniem prostym i zabierającym mało czasu. Wiele osób zdecyduje się na inwestycje w nieruchomości czy …Read More »
 • Specyfika kredytu hipotecznego część 2

  Któż z nas może sobie obecnie pozwolić na zakup mieszkania czy domu za gotówkę? Niewielu Polaków stać na taki jednorazowy wydatek. Czy to oznacza, że możemy zapomnieć o własnym domu czy mieszkaniu? Okazuje się, że jednak nie. Instytucje finansowe oferują nam od wielu już lat korzystne kredyty na mieszkanie czy kredyt na dom. Czym jednak …Read More »
 • Specyfika kredytu hipotecznego

  Obniżenie jednak rat idzie w parze z kosztami tego zabiegu. Nie ma bowiem nic za darmo. Tym bardziej jeśli chodzi o banki. Przeniesienie bowiem kredytu do innego banku powoduje zwiększenie kosztów tego kredytu. Trzeba bowiem liczyć się z tym, że będziemy musieli ponieść koszty udzielenia nowego kredytu oraz obsługi tego kredytu. Koszty jednak poprzedniego kredytu …Read More »