Współpraca biznesu i uczelni wyższych

Po ci są nam studia wyższe? Co oczywiste, patrząc idealistycznie, aby poszerzać horyzonty  myślenia oraz zdobywać wiedzę i umiejętności. To jednak, jak doskonale zdajemy sobie sprawę, nie wszystko. Wymiar praktyczny i finansowy ma tutaj także znaczenie. Wszak nauka i wiedza nie jest potrzebna tylko ot tak, to również sposób na zarabianie pieniędzy. I wiedzą o tym ci, którzy weszli w świat biznesu. Tym bowiem, co liczy się dzisiaj jest, po pierwsze, dostęp do informacji, a po drugie – innowacyjne technologie. I tu właśnie mowa o współpracy świata biznesu ze światem nauki.

W jaki sposób uczelnie wyższe, takie jak http://www.zpsb.pl, mogą współpracować z przedsiębiorstwami? Przede wszystkim, co oczywiste, realizując wspólnie różnego rodzaju projekty badawcze. Często dzieje się tak na przykład, jak chodzi o różnego rodzaju innowacyjne technologie – ot, choćby te związane z popularnym ostatnio grafenem czy też nanosrebrem – materiały te rozwijane są przez naukowców, ale sama technologia może przynieść również spore pieniądze. Dlatego też, świat biznesu coraz chętniej sponsoruje prowadzone w tym właśnie zakresie badania, bo to przynosi zysk.
To oczywiście nie jedyny sposób, w jaki nauka może współpracować z biznesem. Warto podkreślić, że firmy na uczelniach szukają nie tylko nowoczesnych technologii, ale także potencjalnych przyszłych pracowników. Dlatego też, coraz częściej słyszy się o dedykowanych uczelniom programach płatnych stażów oraz praktyk dla najlepszych – to przecież dla uczelni najlepszy sposób na rekrutację wykwalifikowanych pracowników na lata. Jak zatem widać, związki biznesu z uczelniami wyższymi są duże i warto się im z całą pewnością przyjrzeć bliżej.

Comments are closed.

  • Średni kurs franka na świecie

    Średni kurs franka na świecie nieustająco się zmienia. W danym momencie jest wysoki, za chwilę już jego cena spada. Trudno jest przewidzieć, kiedy zmieni się kurs i na jakim poziomie się zatrzyma.Read More »
  • Różnorodność kart bankomatowych

    Warto zauważyć, że w obecnej chwili coraz więcej naszych rodaków posiada różnego rodzaju konta bankowe. Fakt ten nie powinien nikogo dziwić, gdyż nawet prawo państwowe nakazuje każdemu pracującemu posiadanie rachunku bankowego, na który przelewane byłoby jego wynagrodzenie. Szeroka oferta kont bankowych oferuje nam również szereg różnego rodzaju kart bankomatowych, które umożliwiają przede wszystkim wypłacanie gotówki …Read More »
  • Rodzaje kredytów długoterminowych

    Jeśli chodzi o kredyty długoterminowe, czyli takie, których okres spłaty wynosi powyżej pięciu lat, to wskazać należy, że mogą one przybierać różne formy. Mogą to bowiem być kredyty przeznaczone na różnego rodzaju działalność inwestycyjną. Działalność ta może być różnego rodzaju, ważne jednak, by była ona działalnością długoterminową i pochłaniała znaczne środki finansowe na jej realizację. …Read More »
  • Lokata antybelkowa