Współpraca biznesu i uczelni wyższych

Po ci są nam studia wyższe? Co oczywiste, patrząc idealistycznie, aby poszerzać horyzonty  myślenia oraz zdobywać wiedzę i umiejętności. To jednak, jak doskonale zdajemy sobie sprawę, nie wszystko. Wymiar praktyczny i finansowy ma tutaj także znaczenie. Wszak nauka i wiedza nie jest potrzebna tylko ot tak, to również sposób na zarabianie pieniędzy. I wiedzą o tym ci, którzy weszli w świat biznesu. Tym bowiem, co liczy się dzisiaj jest, po pierwsze, dostęp do informacji, a po drugie – innowacyjne technologie. I tu właśnie mowa o współpracy świata biznesu ze światem nauki.

W jaki sposób uczelnie wyższe, takie jak http://www.zpsb.pl, mogą współpracować z przedsiębiorstwami? Przede wszystkim, co oczywiste, realizując wspólnie różnego rodzaju projekty badawcze. Często dzieje się tak na przykład, jak chodzi o różnego rodzaju innowacyjne technologie – ot, choćby te związane z popularnym ostatnio grafenem czy też nanosrebrem – materiały te rozwijane są przez naukowców, ale sama technologia może przynieść również spore pieniądze. Dlatego też, świat biznesu coraz chętniej sponsoruje prowadzone w tym właśnie zakresie badania, bo to przynosi zysk.
To oczywiście nie jedyny sposób, w jaki nauka może współpracować z biznesem. Warto podkreślić, że firmy na uczelniach szukają nie tylko nowoczesnych technologii, ale także potencjalnych przyszłych pracowników. Dlatego też, coraz częściej słyszy się o dedykowanych uczelniom programach płatnych stażów oraz praktyk dla najlepszych – to przecież dla uczelni najlepszy sposób na rekrutację wykwalifikowanych pracowników na lata. Jak zatem widać, związki biznesu z uczelniami wyższymi są duże i warto się im z całą pewnością przyjrzeć bliżej.

Comments are closed.

 • Hydraulik konieczny

  Profesja hydraulika to jedna z tych najbardziej cenionych. Praca dla dobrego fachowca z tej branży znajdzie się zawsze, bo nieustannie ktoś potrzebuje pomocy czy usługi hydraulika. Każda większa awaria wody w domu musi skończyć się wezwaniem profesjonalisty, bo sami nie jesteśmy w stanie np. wymienić pękniętej rurki w ścianie czy też cieknących kaloryferów. Nawet jeśli …Read More »
 • Funkcjonalny program do gabinetu lekarskiego

  Prowadzenie prywatnej praktyki lekarskiej to trudna i odpowiedzialna praca, ciągła nauka i dbałość o stan zdrowia pacjentów. Jednak praca prywatnego gabinetu lekarskiego to nie tylko zajmowanie się pacjentami, ale również wszystkie sprawy formalne i administracyjne, które jej towarzyszą. Gabinet lekarski to tak naprawdę sprawnie działająca firma, która podlega wszystkim przepisom, których musi przestrzegać przedsiębiorca w …Read More »
 • Kredyt bez BIK? Teraz to możliwe

  Pojawiające się w praktycznie każdej ofercie pożyczkowej sformułowanie „bez BIK” sugeruje dla klienta jakąś korzyść, której nie otrzymałby np. w banku lub u innego pożyczkodawcy. Tymczasem określenie to oznacza wyłącznie fakt, że kredyty udzielane są klientom bez sprawdzania ich historii w Biurze Informacji Kredytowej. Nie oznacza to jednak absolutnie, że przed udzieleniem kredytu klient nie …Read More »
 • Stosowanie leków

  Obecnie bardzo często sięgamy po różnego rodzaju specyfiki, które mają nas w jakiś sposób uzdrowić, zregenerować, oczyścić. Najczęściej są nimi suplementy i leki. O ile zazwyczaj mają one dobroczynne działanie, o tyle też należy ostrożnie się z nimi obchodzić, gdyż w przeciwnym wypadku mogą bardziej nam zaszkodzić niż pomóc.Read More »