Czy pogrzeb w Polsce jest drogi?

5Nie da się ukryć, że pogrzeb w Polsce nie należy do najtańszych. Co trzeba zrobić po kolei, by pochować zmarłą osobę? Opłat jest całkiem sporo. Jeśli nie mamy ochoty w ogóle zajmować się wszystkim, bo jak wiadomo, dla każdego jest to bardzo trudny czas, można skorzystać z oferty zakładu pogrzebowego. Obecnie zakłady pogrzebowe potrafią załatwić wszystko. Wystarczy tylko jedno spotkanie, omówienie wszelkich szczegółów, by załatwić wszelkie formalności związane z pogrzebem.

Za to wszystko trzeba jednak zapłacić. Trzeba zapłacić za trumnę, za ubiór dla zmarłego, za kwiaty, za znicze, za księdza, za orkiestrę, jeśli sobie jej życzymy, za pracę grabarzy. Kilka tysięcy złotych zawsze idzie na sam pogrzeb. A po kilku tygodniach od pogrzebu wypada postawić pomnik, który również nie jest taki tani, bo najtańszy pomnik kosztuje od 3 tysięcy złotych w górę, chociaż to też zależy od konkretnej firmy kamieniarskiej – http://nagrobki-granitex.pl/, która pomnik wykonuje. Najczęściej wykonuje się je z granitu, który jest materiałem twardym i solidnym.
Jak widać, kosztów jest naprawdę sporo i osoby, które nie zarabiają zbyt wiele, mogą mieć problem z pochowaniem kogoś bliskiego. Na szczęście z pomocą przychodzi ZUS, który oferuje zasiłek pogrzebowy w wysokości 4 tysięcy złotych. Zawsze jest to jakieś odciążenie i na pewno warto postawić na takie rozwiązanie. Na pocieszenie warto dodać, że pogrzeb nie tylko w Polsce jest kosztowny, ale w każdym innym kraju również. Niektórzy Polacy kupują nagrobki od firm zagranicznych, bo są nieco tańsze.

Comments are closed.

 • Popularność kart bankomatowych

  Wielu z nas posiada konta bankowe. Obecnie stwierdzić można nawet, że niewielu z nas nie posiada konta bankowego. Współcześni bowiem ludzie nie wyobrażają już sobie życia beż rachunku bankowego, za pośrednictwem którego będą mogli dokonywać różnego rodzaju rozliczeń. Z tego też powodu konta bankowe cieszą się obecnie niebywałą popularnością i staja się dla nas chlebem …Read More »
 • Ubezpieczenia rolnicze

  Obecnie coraz więcej Polaków decyduje się na wykupienie różnego rodzaju ubezpieczeń. Warto bowiem wskazać na fakt, że coraz częściej nasze życie naznaczone jest różnego rodzaju wypadkami. Warto tu pamiętać, że od tego typu wypadków możemy się ubezpieczyć. Warto tu jednocześnie wskazać na fakt, takie ubezpieczenie nie daje nam gwarancji, że kłopotliwa sytuacja nas ominie, ale …Read More »
 • Specyfika kredytu hipotecznego część 2

  Któż z nas może sobie obecnie pozwolić na zakup mieszkania czy domu za gotówkę? Niewielu Polaków stać na taki jednorazowy wydatek. Czy to oznacza, że możemy zapomnieć o własnym domu czy mieszkaniu? Okazuje się, że jednak nie. Instytucje finansowe oferują nam od wielu już lat korzystne kredyty na mieszkanie czy kredyt na dom. Czym jednak …Read More »
 • Kredyt bez BIK? Teraz to możliwe

  Pojawiające się w praktycznie każdej ofercie pożyczkowej sformułowanie „bez BIK” sugeruje dla klienta jakąś korzyść, której nie otrzymałby np. w banku lub u innego pożyczkodawcy. Tymczasem określenie to oznacza wyłącznie fakt, że kredyty udzielane są klientom bez sprawdzania ich historii w Biurze Informacji Kredytowej. Nie oznacza to jednak absolutnie, że przed udzieleniem kredytu klient nie …Read More »