Czy pogrzeb w Polsce jest drogi?

5Nie da się ukryć, że pogrzeb w Polsce nie należy do najtańszych. Co trzeba zrobić po kolei, by pochować zmarłą osobę? Opłat jest całkiem sporo. Jeśli nie mamy ochoty w ogóle zajmować się wszystkim, bo jak wiadomo, dla każdego jest to bardzo trudny czas, można skorzystać z oferty zakładu pogrzebowego. Obecnie zakłady pogrzebowe potrafią załatwić wszystko. Wystarczy tylko jedno spotkanie, omówienie wszelkich szczegółów, by załatwić wszelkie formalności związane z pogrzebem.

Za to wszystko trzeba jednak zapłacić. Trzeba zapłacić za trumnę, za ubiór dla zmarłego, za kwiaty, za znicze, za księdza, za orkiestrę, jeśli sobie jej życzymy, za pracę grabarzy. Kilka tysięcy złotych zawsze idzie na sam pogrzeb. A po kilku tygodniach od pogrzebu wypada postawić pomnik, który również nie jest taki tani, bo najtańszy pomnik kosztuje od 3 tysięcy złotych w górę, chociaż to też zależy od konkretnej firmy kamieniarskiej – http://nagrobki-granitex.pl/, która pomnik wykonuje. Najczęściej wykonuje się je z granitu, który jest materiałem twardym i solidnym.
Jak widać, kosztów jest naprawdę sporo i osoby, które nie zarabiają zbyt wiele, mogą mieć problem z pochowaniem kogoś bliskiego. Na szczęście z pomocą przychodzi ZUS, który oferuje zasiłek pogrzebowy w wysokości 4 tysięcy złotych. Zawsze jest to jakieś odciążenie i na pewno warto postawić na takie rozwiązanie. Na pocieszenie warto dodać, że pogrzeb nie tylko w Polsce jest kosztowny, ale w każdym innym kraju również. Niektórzy Polacy kupują nagrobki od firm zagranicznych, bo są nieco tańsze.

Comments are closed.

 • Pracodawcy nie chcą naruszani FRD

  Właściciele przedsiębiorstw nie są przychylnie nastawieni do propozycji rządowej mówiącej o tym, że część pieniędzy z Funduszu Rezerwy Demograficznej należy przeznaczyć na renty i emerytury. Takie propozycje zdaniem pracodawców nie są perspektywiczne dla polskiej gospodarki. FRD nie jest kasą zapomogowo-pożyczkową, której zadaniem jest zasypywanie dziury budżetowej powstałej w wyniku złego zarządzania finansami publicznymi i zaniechaniem …Read More »
 • Typy kredytów

  Już dziś wiele osób zastanawia się nad tym jaki kredyt powinni wybrać, jeśli chcą dokończyć budowę domku jednorodzinnego, który to niestety okazał się bardzo dużą inwestycją. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi pozwala sobie na korzystanie z możliwości jakimi są kredyty hipoteczne. Takie kredyty hipoteczne są oferowane przeważnie w każdym banku, pod szczególnym nadzorem, ze …Read More »
 • Stosowanie leków

  Obecnie bardzo często sięgamy po różnego rodzaju specyfiki, które mają nas w jakiś sposób uzdrowić, zregenerować, oczyścić. Najczęściej są nimi suplementy i leki. O ile zazwyczaj mają one dobroczynne działanie, o tyle też należy ostrożnie się z nimi obchodzić, gdyż w przeciwnym wypadku mogą bardziej nam zaszkodzić niż pomóc.Read More »
 • Porady finansowe

  Czasy się zmieniają, ludzie zarabiają więcej pieniędzy i więcej wydają. Dlatego właśnie jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to nowsze i bardziej przyjazne poradnie finansowe. Początkowo takim poradnictwem zajmowali się wyłącznie pojedyncze jednostki, czyli osoby związane z prawem, ekonomią czy szeroko pojętą bankowością. Obecnie wystarczy wpisać w wyszukiwarce kilka odpowiednich słów i zostaniemy zasypani ofertami …Read More »