Mieszkania dla Młodych – komu się opłaca?

Każdy z nas marzy o tym, by mieć własne mieszkanie. Nie da się ukryć, że mieszkanie z rodzicami po ślubie nie jest łatwe, a każdy marzy o prywatności i intymności. Niestety jednak, z zakupem mieszkania wiążą się spore koszty. Te jednak można nieco zniwelować, korzystając z rządkowego programu MdM, czyli Mieszkanie dla Młodych, którego celem jest dofinansowanie zakupu mieszkania młodym małżonkom i nie tylko – wszystkim tym, którzy chcą się usamodzielnić życiowo i zamieszkać na swoim. A na czym ten program polega? Oto najważniejsze kwestie.

Zacznijmy od tego, że wbrew obiegowej opinii, MdM to nie jest program tylko i wyłącznie dla osób zamężnych i żonatych. O dofinansowanie starać się mogą także single. Warto jednak podkreślić, że na największą ulgę liczyć mogą rodziny z dziećmi. Im zaś więcej dzieci, tym wyższy procent ulgi. A na czym ta ulga polega? Na tym, że rząd spłaca za nas jakiś procent zaciągniętego kredytu hipotecznego, co pozwala nam się cieszyć krótszym czasem spłaty, czy też niższymi ratami.
Warto przy tym podkreślić, że program ten nie jest dostępny dla każdego. Mieszkania bowiem, jak i domy, które uczestniczą w nim podlegają ścisłemu obwarowaniu i muszą spełniać odpowiednie standardy. Trzeba również podpisać umowę kredytową z odpowiednim bankiem – a nie każdy daje taką możliwość. Czy zatem korzystanie z programu MdM się opłaca? Tym, którzy chcą kupić mieszkanie na rynku pierwotnym i mają rodzinę – raczej tak. Warto jednak dobrze przyjrzeć się tej ofercie i nie podejmować decyzji pochopnie – czasem bowiem kredyt hipoteczny poza programem może się okazać korzystniejszy.

Comments are closed.

 • Porady finansowe

  Czasy się zmieniają, ludzie zarabiają więcej pieniędzy i więcej wydają. Dlatego właśnie jak grzyby po deszczu wyrastają coraz to nowsze i bardziej przyjazne poradnie finansowe. Początkowo takim poradnictwem zajmowali się wyłącznie pojedyncze jednostki, czyli osoby związane z prawem, ekonomią czy szeroko pojętą bankowością. Obecnie wystarczy wpisać w wyszukiwarce kilka odpowiednich słów i zostaniemy zasypani ofertami …Read More »
 • Zepsuta pralka czy zmywarka w Gdyni

  Czasami nam się zdarza, że nasze najważniejsze urządzenia domowe, jakimi są pralka i zmywarka, zmęczą się swoją pracą. Zepsute urządzenia domowe bardzo nas martwią, w przypadku gdy pokończyły się już wszelkie ich gwarancje jesteśmy zmuszeni szukać różnych warsztatów, które nam je naprawią. W większych miastach istnieją specjalne serwisy obsługujące dane marki takich urządzeń AGD.Read More »
 • Rodzaje kredytów długoterminowych

  Jeśli chodzi o kredyty długoterminowe, czyli takie, których okres spłaty wynosi powyżej pięciu lat, to wskazać należy, że mogą one przybierać różne formy. Mogą to bowiem być kredyty przeznaczone na różnego rodzaju działalność inwestycyjną. Działalność ta może być różnego rodzaju, ważne jednak, by była ona działalnością długoterminową i pochłaniała znaczne środki finansowe na jej realizację. …Read More »
 • Zasady wynajmu lawet z poznania

  Niektóre osoby zaskoczone są tym, że mogą korzystać z usług wypożyczalni lawet z poznania. Wydaje im się bowiem, że lawety mogą być wykorzystywane jedynie przez pomoc drogową. Jednak pracownicy dużych firm przewozowych czy właściciele tirów decydują się czasami na wynajem lawet z poznania. Mogą one również być kupowane, jeżeli właściciele samochodów przypuszczają, że będą chcieli …Read More »