Mieszkania dla Młodych – komu się opłaca?

Każdy z nas marzy o tym, by mieć własne mieszkanie. Nie da się ukryć, że mieszkanie z rodzicami po ślubie nie jest łatwe, a każdy marzy o prywatności i intymności. Niestety jednak, z zakupem mieszkania wiążą się spore koszty. Te jednak można nieco zniwelować, korzystając z rządkowego programu MdM, czyli Mieszkanie dla Młodych, którego celem jest dofinansowanie zakupu mieszkania młodym małżonkom i nie tylko – wszystkim tym, którzy chcą się usamodzielnić życiowo i zamieszkać na swoim. A na czym ten program polega? Oto najważniejsze kwestie.

Zacznijmy od tego, że wbrew obiegowej opinii, MdM to nie jest program tylko i wyłącznie dla osób zamężnych i żonatych. O dofinansowanie starać się mogą także single. Warto jednak podkreślić, że na największą ulgę liczyć mogą rodziny z dziećmi. Im zaś więcej dzieci, tym wyższy procent ulgi. A na czym ta ulga polega? Na tym, że rząd spłaca za nas jakiś procent zaciągniętego kredytu hipotecznego, co pozwala nam się cieszyć krótszym czasem spłaty, czy też niższymi ratami.
Warto przy tym podkreślić, że program ten nie jest dostępny dla każdego. Mieszkania bowiem, jak i domy, które uczestniczą w nim podlegają ścisłemu obwarowaniu i muszą spełniać odpowiednie standardy. Trzeba również podpisać umowę kredytową z odpowiednim bankiem – a nie każdy daje taką możliwość. Czy zatem korzystanie z programu MdM się opłaca? Tym, którzy chcą kupić mieszkanie na rynku pierwotnym i mają rodzinę – raczej tak. Warto jednak dobrze przyjrzeć się tej ofercie i nie podejmować decyzji pochopnie – czasem bowiem kredyt hipoteczny poza programem może się okazać korzystniejszy.

Comments are closed.

 • Rady dla przyszłych kredytobiorców

  Osoby myślące o wzięciu pożyczki powinny być przede wszystkim świadome tego, co składa się na koszt, który musimy później ponieść. Do odsetek, które stanowią dla nas największe obciążenie, dochodzą też inne płatności, czasami nazywane ukrytymi kosztami kredytu. Są to np. ubezpieczenie pożyczki na wypadek utraty pracy, jednorazowa prowizja pobierana przez bank i koszty obsługi kredytu. …Read More »
 • Rodzaje kredytów długoterminowych

  Jeśli chodzi o kredyty długoterminowe, czyli takie, których okres spłaty wynosi powyżej pięciu lat, to wskazać należy, że mogą one przybierać różne formy. Mogą to bowiem być kredyty przeznaczone na różnego rodzaju działalność inwestycyjną. Działalność ta może być różnego rodzaju, ważne jednak, by była ona działalnością długoterminową i pochłaniała znaczne środki finansowe na jej realizację. …Read More »
 • Raty zero procent

  Ostatnimi czasy bardzo popularna forma promocji dużych sieci sklepów stał się system ratalny, gdzie nie ma pobieranego oprocentowania. Z jednej strony może to nie wydawać się zbyt niebezpieczne, albo podchwytliwe, jednak przezorni zawsze doszukają się jakiś wątpliwych aspektów sprawy. I właśnie taki aspekt owe raty posiadają. Jest to ubezpieczenie kredytu, bo jest to przecież pewna …Read More »
 • Pożyczki

  Zastanawiasz się jakie oferty proponuje bank? Nigdy nie korzystałeś z usług banków, dlatego masz duży problem co powinieneś i z czego skorzystać, aby móc otrzymać nie wielką ilość gotówki, a na pewno taką abyś mógł zrealizować swoje marzenia, oraz plany. W dzisiejszych czasach jeśli potrzebujesz pilnie gotówki powinieneś zgłosić się po pożyczki chwilówki, które oferowane …Read More »