Mieszkania dla Młodych – komu się opłaca?

Każdy z nas marzy o tym, by mieć własne mieszkanie. Nie da się ukryć, że mieszkanie z rodzicami po ślubie nie jest łatwe, a każdy marzy o prywatności i intymności. Niestety jednak, z zakupem mieszkania wiążą się spore koszty. Te jednak można nieco zniwelować, korzystając z rządkowego programu MdM, czyli Mieszkanie dla Młodych, którego celem jest dofinansowanie zakupu mieszkania młodym małżonkom i nie tylko – wszystkim tym, którzy chcą się usamodzielnić życiowo i zamieszkać na swoim. A na czym ten program polega? Oto najważniejsze kwestie.

Zacznijmy od tego, że wbrew obiegowej opinii, MdM to nie jest program tylko i wyłącznie dla osób zamężnych i żonatych. O dofinansowanie starać się mogą także single. Warto jednak podkreślić, że na największą ulgę liczyć mogą rodziny z dziećmi. Im zaś więcej dzieci, tym wyższy procent ulgi. A na czym ta ulga polega? Na tym, że rząd spłaca za nas jakiś procent zaciągniętego kredytu hipotecznego, co pozwala nam się cieszyć krótszym czasem spłaty, czy też niższymi ratami.
Warto przy tym podkreślić, że program ten nie jest dostępny dla każdego. Mieszkania bowiem, jak i domy, które uczestniczą w nim podlegają ścisłemu obwarowaniu i muszą spełniać odpowiednie standardy. Trzeba również podpisać umowę kredytową z odpowiednim bankiem – a nie każdy daje taką możliwość. Czy zatem korzystanie z programu MdM się opłaca? Tym, którzy chcą kupić mieszkanie na rynku pierwotnym i mają rodzinę – raczej tak. Warto jednak dobrze przyjrzeć się tej ofercie i nie podejmować decyzji pochopnie – czasem bowiem kredyt hipoteczny poza programem może się okazać korzystniejszy.

Comments are closed.

 • Pożyczki

  Zastanawiasz się jakie oferty proponuje bank? Nigdy nie korzystałeś z usług banków, dlatego masz duży problem co powinieneś i z czego skorzystać, aby móc otrzymać nie wielką ilość gotówki, a na pewno taką abyś mógł zrealizować swoje marzenia, oraz plany. W dzisiejszych czasach jeśli potrzebujesz pilnie gotówki powinieneś zgłosić się po pożyczki chwilówki, które oferowane …Read More »
 • Średni kurs franka na świecie

  Średni kurs franka na świecie nieustająco się zmienia. W danym momencie jest wysoki, za chwilę już jego cena spada. Trudno jest przewidzieć, kiedy zmieni się kurs i na jakim poziomie się zatrzyma.Read More »
 • Warunki jakie trzeba spełnić by banki udostepniły nam konto z DSD

  Obecnie banki od dłuższego czasu oferują nam konta bieżące z tak zwanym dozwolonym saldem debetowym. W praktyce polega to na tym, że na naszym koncie możemy wytworzyć dopuszczalne saldo ujemne, za które bank nie pobierze od nas odsetek. Warunkiem braku zaś odsetek jest fakt spłacenia debetu w określonym czasie. Jeśli zatem spełnimy ten warunek, to …Read More »
 • Wady i zalety kredytu konsolidacyjnego

  Konsolidacja zobowiązań jest niejednokrotnie jedynym wyjściem z sytuacji tak zwanej pułapki kredytowej. Czy jednak należy patrzeć na nią jedynie przez pryzmat jej zalet? Spróbujmy przyjrzeć się zarówno wadom, jak i zaletom popularnego ostatnio produktu bankowego, jakimi są pożyczki konsolidacyjne. Przede wszystkim należy wskazać, że kredyt konsolidacyjny jest korzystny jedynie dla osób, które posiadają już kilka …Read More »